درپی ساخت و نمایش یک فیلم آسیایی با عنوان ‘جایی که فقط ما می‌دانیم’ پراگ امیدواراست شاهد رشد گردشگری از نوع توریسم ارباب حلقه‌ها یا گردشگری سینما درکشور چک باشد.
مقامات گردشگری پراگ درانتظار سیل ۵ برابری گردشگران چینی هستند که ظرف ماه‌های آینده، به عشق دیدار از لوکیشن یک فیلم رمانتیک آسیایی که با شرکت بازیگران چینی تهیه شده، بازار گردشگری سینما را دراین کشور داغ می‌کنند.
این فیلم که در شهر قدیمی وسنگفرش پراگ در محله ای قرون وسطایی و نزدیک به قلعه ای تاریخی درپراگ فیلمبرداری شده دستان دختر جوانی از کشور چین است که در ردیابی از مسیری سفر مادربزرگش درجریان یک ماجرای رمانتیک سراز این مکان درمی‌آورد. این فیلم به کارگردانی ژئو جینگل بازیگر چینی قرار است در کشور چین به نمایش درآید.
طبق آمارهای منتشر شده رسمی از سوی اداره آمار پراگ پیش بینی شده است که پراگ شاهد سیل بزرگی از گردشگران چینی درپراگ و نیز درکشور چک باشد که حدودا ده برابر بیشتر از سال ۲۰۰۵ تاکنون است.
گردشگران چینی از بزرگترین و پولدارترین گردشگران در پراگ هستندکه میزان خرید سرانه آن ها درپراگ بیش از سایر گردشگران است.
“جری دوژار” یک مدیر پروژه ارشد در دفتر گردشگری پراگ می‌گوید:« که نمایش این فیلم بالقوه می‌تواند میلیون‌ها تماشاگر چینی را به پراگ بکشاند. می تواند تاحدی جبران کاهش تعداد گردشگران روسی باشد که در پی سقوط ارزش روبل وبحران اخیرقادر به سفر نیستند. حدس می زنم که ده هزار چینی برای بازدید از این لوکیشن به پراگ سفر کنند.”
او می‌گوید که استفاده از فیلم‌ها و جذب گردشگران به لوکیشن‌های سینمایی کار تازه ای نیست و نمایش این فیلم در چین همان کاری را برای کشورچک میکند که نمایش فیلم ارباب حلقه‌ها برای گردشگری نیوزیلند کرد.

About the author
درج نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

clear formSubmit